czwartek, 28 listopada 2013

Andrzejkowe wróżby.!

Hey!
Już za dwa dni Andrzejki !

Jakoś tak nigdy ani nie wróżyłam sobie na Andrzejki ani jakoś szczególnie ich nie obchodziłam. Ale w tym roku postanowiłam poszukać na internecie jakiś ciekawych wróżb więc chciałam je Wam pokazać.

1. Pierwszą wróżbę raczej każdy zna a jest to lanie wosku przez dziurkę od klucza. Najlepiej jest wziąć stary klucz lub użyć klucza z drzwi do kościoła. Kształt wylanego wosku miał zdradzać chechy przyszłego męża np. kształt góry- skały mówił o jego gwałtowności, a kształt psa lub kota, że będzie dobrym przyjacielem.


2. Kolejną wróżbą jest to aby w wieczór andrzejkowy zerwały gałązkę wiśni i wstawiły do wazonu z wodą jeśli zakwitnie w Boże Narodzenie będzie zwiastowała rychłe wesele. 

 


3.  Wróżba andrzejkowa związana z ustawianiem butów, jak wszystkie, dotyczy znalezienia partnerki czy partnera. Odbywa się to zazwyczaj w licznym gronie osób, które zdejmują po jednym bucie z nogi i w rzędzie ustawiają je jeden za drugim w stronę progu. But, który znajdzie się na progu lub go przekroczy - to "but zwycięski". Jego właścicielka lub właściciel albo najszybciej znajdzie partnera, albo weźmie ślub z osobą, z która jest związany.4.  Należy mieć cztery identyczne kubeczki. Pod trzema kubkami należy położyć: obrączkę, monetę i listek. Czwarty kubek pozostaje pusty. Następnie należy kubeczki zamienić miejscami oraz wybrać jeden z nich. Jeżeli trafimy na obrączkę - czeka nas miłość, listek - ślub, monetę - pieniądze. Natomiast pusty kubek oznacza, że nowy rok nie przyniesie nic nowego w naszym życiu.5. Następna wróżba polega na wycięciu z kartki papieru serca i wypisaniu na nim liter od A do Z.  Następnie trzeba serce odwrócić zapisaną stroną do dołu i przekłuć je igłą. Litera, na które natrafimy, to pierwsza litera imienia naszego przyszłego ukochanego/ukochanej. Jeżeli nie przekłujemy żadnej z literek - to oznacza, że na miłość trzeba jeszcze poczekać...

6. W następnej wróżbie pomyśl sobie życzenie i zapal dwie zapałki. Trzymaj je płonącymi łebkami do góry. Jeżeli zapałki będą palić się “ku sobie", życzenie się spełni w ciągu roku, a jeśli nie -będziesz musiała dłużej poczekać na jego realizację.


Mam nadzieję że niektóre z wróżb wykorzystacie. Spodobała Wam się jakaś ? A może same znacie jakieś ciekawe wróżby. ?
Paa;*

6 komentarzy:

 1. Podoba mi się ostatnia i przed ostatnia wróżba :)

  summerfruit1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znałam ostatniej wróżby, ciekawa;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Lanie wosku najlepsze :) Najwięcej zabawy ^^ Jutro mamy w klasie andrzejki
  http://pusta-szklanka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znałam ostatniej ;c

  linijkala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. fajne wrozby, my zawsze w podstawowce stosowalismy podobne, ale teraz w gimnazjum jest tylko dyskoteka :)

  oliilui.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. hah... ja co roku leje wosk ;3
  Obserwuję (jeśli spodoba Ci się mój blog, również go zaobserwuj,sprawi mi to wielką radość)
  http://unnormall.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Nie lubię gdy ktoś pisze : ,,fajny blog zapraszam do mnie" nie wchodzę na blogi takich osób. A jeśli podzielisz się opinią na temat danej rzeczy i zostawisz link na pewno wejdę. Obserwujesz mojego bloga? Napisz